Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Категорії розділу
Мои файлы [37]

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » Файлы » Мои файлы

Рубрика "Місцеві вибори - 2010"!!!
08.09.2010, 20:18

Вибори — передбачена конституцією та законами форма прямого народовладдя, за якою шляхом голосування формуються представницькі органи державної влади та місцевого управління (самоврядування).

В історії відомі різні шляхи здійснення безпосередньої демократії. Найдавніший — це народні збори, де кожен міг висловлювати свою думку. Це було ще в часи первіснообщинного ладу, де на загальних зборах роду обиралися старійшини, пізніше — і воєначальники. Для прийняття рішень під час народних зборів різні народи використовували різні способи голосування. У стародавніх Греції та Римі громадяни голосували піднятими руками або кидали у величезний глек чорні і білі боби. У Великому Новгороді голосували криком. Звідси походить саме поняття «голосувати» — подавати голос, кричати. Перемагав на виборах той кандидат, за якого голосніше кричали. На Запорізькій Січі, голосуючи, козаки кидали шапки на купи — «за» і «проти». З часом процедура виборів ускладнилась.

Громадяни держави, що мають право брати участь у виборах, є виборцями. Коло виборців, що збирається голосувати чи голосує за певну політичну партію на парламентських, президентських чи місцевих виборах, називається електоратом (лат. elector — виборець).

Громадяни беруть участь у виборах на основі виборчого права. Виборче право — це система нормативно-правових актів, що встановлюють та регулюють права виборців у формуванні виборних органів державної влади на місцевого управління (самоврядування).

Завдяки виборам, що є формою безпосереднього народовладдя, одержують можливість функціонувати на законних підставах органи представницької демократії.

Відповідно до пункту 30 частини першої статті 85 Конституції України, 1 липня 2010 року народні депутати ухвалили рішення про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 31 жовтня 2010 року. Про це йдеться у Постанові Верховної Ради України від 01.07.2010 №2412-VI "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році".

Постановою Центральної виборчої комісії від 03.09.2010 №335 "Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року" затверджено Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року, з повним текстом якого Ви можете ознайомитись в цій рубриці. Короткий витяг з Календарного плану можна переглянути тут - Витяг.

Нормативно-правові акти, якими регламентовано вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на сьогодні є: 

1. Конституція України;

2. Закон України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» від 10.07.2010 № 2487-VI;

3. Закон України «Про Центральну виборчу комісію» від 30.06.2004 №1932-ІV;

4. Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 № 280/97-ВР;

5. Закон України «Про Державний реєстр виборців» від 22.07.2007 №698-V;

6. Закон України «Про статус депутатів місцевих рад» від 11.07.2002 №93-ІV;

7. Постанова Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2010 році» від 01.07.2010 № 2412-VI;

8. Постанова Центральної виборчої комісії від 10.09.2010 №343 "Про Роз’яснення щодо формування складу
територіальних виборчих комісій під час проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів 31 жовтня 2010 року"
.

На замітку виборцю:

До уваги виборцям Томаківського району! Відділ ведення державного реєстру виборців Томаківської РДА пропонує всім виборцям нашого району перевірити свої персональні дані у відділі ведення Державного Реєстру виборців за адресою: 53500, Дніпропетровська область, смт. Томаківка, вул. Леніна, 14 (приміщення районної державної адміністрації).

Участь відділу РАЦС районного управління юстиції щодо формування відомостей про виборців.

Кримінальна відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Відомості про районну, сільські та селищну територіальні виборчі комісії Томаківського району Дніпропетровської області.

Відомості щодо зареєстрованих місцевих організацій партій Томаківським районним управлінням юстиції Дніпропетровської області (станом на 22 вересня 2010 року).

Роз`яснення Головного управління юстиції у Дніпропетровській області.

Категория: Мои файлы | Теги:
Просмотров: 729 | Загрузок: 0
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2023 Юридичний портал Томаківщини