Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Категорії розділу
Мои статьи [25]

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » Статьи » Мои статьи

Загальна інформація про стан формування системи безоплатної правової допомоги

Від часу набрання чинності 9 липня 2011 року Законом України «Про безоплатну правову допомогу» Міністерством юстиції України здійснюється формування системи безоплатної правової допомоги в Україні.

Нормативно-правове забезпечення

Розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про безоплатну правову допомогу», який 13 березня поточного року прийнятий Верховною Радою України у першому читанні за основу.

Підготовлено пропозиції до проектів Кримінального процесуального кодексу України та проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» для їх взаємоузгодження із Законом України «Про безоплатну правову допомогу». Ці пропозиції враховано відповідними робочими групами, утвореними Президентом України.

Розроблено Указ Президента України від 11 січня 2012 року № 11/2012 «Про внесення змін до Положення про Міністерство юстиції України», яким на Міністерство юстиції покладено функції щодо здійснення загального управління у сфері безоплатної правової допомоги.

З метою впровадження Закону України «Про безоплатну правову допомогу» розроблено низку постанов Кабінету Міністрів України, зокрема:

- постанову Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 р. № 1235 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України з питань надання безоплатної правової допомоги»;

- постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1362 «Про затвердження Порядку і умов проведення конкурсу та вимог до професійного рівня адвокатів, які залучаються до надання безоплатної вторинної правової допомоги»;

- постанову Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363 «Про затвердження Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання осіб»;

- постанову Кабінету Міністрів України від 11 січня 2011 року № 8 «Про затвердження Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі».

Також розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Питання оплати послуг адвокатів, які надають вторинну правову допомогу особам, затриманим в адміністративному або кримінально-процесуальному порядку, а також у кримінальних справах», який наразі погоджується Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Міністерством соціальної політики України і найближчим часом буде внесений на розгляд Уряду України.

З метою створення системи ефективного управління у сфері безоплатної правової допомоги розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги та ліквідацію Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції України», який перебуває на розгляді Кабінету Міністрів України.

Для забезпечення надання безоплатної первинної правової допомоги органами виконавчої влади видано наказ Міністерства юстиції України від 21.09.2011р. № 3047/5 «Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги».

З метою покладення повноважень у сфері безоплатної правової допомоги на головні управління юстиції Міністерством юстиції України видано наказ від 23 березня 2011 року № 446/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 23.06.2011 № 1707/5» (щодо покладення на головні управління юстиції деяких повноважень у сфері безоплатної правової допомоги).

Наразі також розробляється низка проектів наказів Мін’юсту, спрямованих на впровадження Закону України «Про безоплатну правову допомогу»:

- «Про затвердження стандартів якості безоплатної правової допомоги»;

- «Про затвердження Типового положення про установу з надання безоплатної первинної правової допомоги»;

- «Про затвердження Порядку залучення органами місцевого самоврядування юридичних осіб приватного права до надання безоплатної первинної правової допомоги»;

- «Про порядок ведення головними управліннями юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі локальних реєстрів Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом, та Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасові основі на підставі договору»;

- «Про затвердження положення про центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги»;

Інституціональне забезпечення

Здійснюється робота щодо створення при Міністерстві юстиції України на базі Центру правової реформи і законопроектних робіт Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги як центральної установи у системі безоплатної правової допомоги в Україні.

Проект відповідного Указу Президента України розроблений Міністерством юстиції, схвалений 7 березня 2012 року Кабінетом Міністрів України та направлений для прийняття рішення главі держави.

Одним з найважливіших завдань у цьому році стане утворення перших 27 центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, а також 2 пілотних міжрайонних центрів у містах Шепетівці та Кам’янці-Подільському Хмельницької області, які до кінця поточного року укладуть угоди з адвокатами, відібраними за результатами конкурсу. На утворення центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Міністерству юстиції у Державному бюджеті України на 2012 рік виділено 7,6 млн. грн.

З 1 січня 2013 року ці центри забезпечать надання безоплатної вторинної правової допомоги особам, до яких застосовано адміністративне затримання чи адміністративний арешт, підозрюваним у вчиненні злочину особам, які затримані органами дізнання та слідства, особам, до яких як запобіжний захід обрано взяття під варту, а також особам, у справах яких відповідно до положень Кримінально-процесуального кодексу України участь захисника є обов'язковою.

У 2013 році планується утворити ще 43 міжрайонних центри, а у 2014 – ще 24 центри в містах обласного та республіканського значення.

На сьогодні органами юстиції вже надається безоплатна первинна правова допомога на базі 745 громадських приймалень, що були створені при територіальних управліннях юстиції. Такі ж громадські приймальні будуть створені при органах виконавчої влади Автономної Республіки Крим, територіальних органах центральних органів виконавчої влади, місцевих органах виконавчої влади.

Категория: Мои статьи |  (12.04.2012)  
Просмотров: 861
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2024 Юридичний портал Томаківщини