Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Категорії розділу
Мои статьи [25]

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » Статьи » Мои статьи

«Відповідаємо на питання: «Чому стягується виконавчий збір та розмір виконавчого збору ?»

«Відповідаємо на питання: «Чому стягується виконавчий збір та розмір виконавчого збору ?»

Виконавчий збір - це кошти, які стягуються з боржника якщо ним самостійно не виконано рішення у строк, що встановлюється державним виконавцем. Так, у постанові про відкриття виконавчого провадження державний виконавець відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» надає боржнику строк для самостійного виконання рішення до 7 днів, а для виконання рішення щодо виселення – 15 днів.

По закінченню зазначених строків державний виконавець розпочинає примусове виконання рішення та виносить постанову про стягнення з боржника виконавчого збору, який становить 10% від суми, що підлягає стягненню, або вартості майна боржника, якщо виконавчим документом передбачено його передача стягувачу. У разі невиконання боржником, у той самий строк, рішення немайнового характеру (рішення за якими боржник зобов’язаний особисто вчинити певні дії або утриматись від їх вчинення) виконавчий збір стягується у наступних розмірах: 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – для фізичної особи (що становить 680 грн.), та 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – для юридичних осіб (1360 грн.)

Також, виконавчий збір стягується якщо стягувачем (т.б. особою на користь якої видано виконавчий документ) подано письмову заяву про повернення виконавчого документа та у разі самостійного виконання рішення боржником після початку примусового виконання такого рішення, зокрема, коли боржником перераховуються кошти для погашення заборгованості безпосередньо на рахунок стягувача.

Крім того, законодавством передбачено категорії рішень за якими виконавчий збір не стягується. Це виконавчі документи про конфіскацію майна, про стягнення періодичних платежів, стягнення виконавчого збору, накладення арешту на майно для забезпечення позовних вимог, відшкодування  витрат, пов’язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і стягнення штрафів.

Постанова про стягнення виконавчого збору виноситься при першому надходженні виконавчого документа державному виконавцю. При наступних пред'явленнях до виконання виконавчого документа державному виконавцеві виконавчий збір стягується в частині, що не була стягнута при попередньому виконанні.

Розмір фактично стягнутого з боржника виконавчого збору державний виконавець зазначає у виконавчому документі.

У разі якщо стягнутої з боржника суми недостатньо для задоволення в повному обсязі вимог стягувача, виконавчий збір сплачується пропорційно до стягнутої суми.

У разі закінчення виконавчого провадження у зв’язку із скасуванням рішення, що підлягало виконанню на основі виконавчого документа, виконавчий збір повертається боржникові.

У разі завершення виконавчого провадження з виконання рішення немайнового характеру та в разі закінчення виконавчого провадження з підстав, передбачених статтею 49 цього Закону, якщо виконавчий збір не стягнуто, державний виконавець не пізніше наступного робочого дня після завершення (закінчення) такого виконавчого провадження відкриває виконавче провадження за постановою про стягнення виконавчого збору.

Категория: Мои статьи |  (05.12.2011)  
Просмотров: 1361
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2023 Юридичний портал Томаківщини