Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Категорії розділу
Мои статьи [25]

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » Статьи » Мои статьи

Кримінальна відповідальність за порушення виборчого законодавства!

Кримінальна відповідальність за порушення виборчого законодавства

 

Відповідно до чинного законодавства України за порушення виборчого процесу та виборчих прав громадян передбачена кримінальна відповідальність.

Незнання законів не звільняє від відповідальності, - з метою усунення фактору необізнаності громадян про наслідки та відповідальність за порушення виборчого законодавства, доречно було б все ж таки про них знати та роз`яснити іншим. Тому пропонуємо ознайомитись з наступними тезами з Кримінального кодексу України.

Так, стаття 157, крім відповідальності за перешкоджання насильством, обманом, погрозами, підкупом або іншим чином вільному здійсненню громадянином свого виборчого права, перешкоджання діяльності іншого суб’єкта виборчого процесу, доповнена  нормою про відповідальність за ухилення члена  виборчої комісії у роботі комісії  без поважних причин. Вказані правопорушення караються штрафом від 300 до 500  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ділі - НМДГ) або обмеженням волі чи позбавленням волі на  строк до двох років. При призначенні покарання у вигляді позбавлення волі така особа позбавляється права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від одного до трьох років. Якщо ж зазначені вище дії вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням влади або службового становища, то вони караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

За голосування виборцем, який бере участь у виборах або референдумі на виборчій дільниці більше ніж один раз, покарання призначається у вигляді штрафу у розмірі від 100 до 300 НМДГ або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років (стаття 158-1). Якщо ж  вказане порушення вчинено за змовою із членом виборчої комісії штраф зростає від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, строк обмеження волі чи позбавлення волі зростає  до трьох років.

Статтею 71 Конституції України передбачено, що вибори в Україні є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. За умисне порушення таємниці голосування під час проведення виборів, що виявилося у розголошенні змісту волевиявлення виборця ККУ передбачено штраф від 100 до 300 НМДГ або виправні роботи на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років (стаття 159).

Те саме діяння, вчинене членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища, карається штрафом від 300 до 500 НМДГ або обмеженням волі на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк  до  трьох років,  або  позбавленням волі на той самий строк,  з позбавленням права обіймати певні посади або  займатися  певною  діяльністю  на строк від одного до трьох років.

Крім того, Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за порушення, вчинені при використанні виборчих бюлетенів. Так, статтею 158 передбачено, що у разі умисного надання членом виборчої комісії громадянину можливості проголосувати за іншу особу чи проголосувати більше, ніж один раз у ході голосування, або надання виборчого бюлетеню особі, яка не включена до списку виборців, чи надання заповненого виборчого бюлетеню, то за одну з таких дій настає кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі  на  строк  від  трьох  до  шести  років.

Виборцю забороняється незаконно передавати іншій особі свій виборчий бюлетень. Таке порушення карається обмеженням волі на строк від одного до трьох років або  позбавленням  волі  на той самий строк.

Цією ж статтею передбачена відповідальність за незаконне  виготовлення  або  зберігання  чи використання завідомо  незаконно  виготовлених виборчих документів невстановленого зразка чи виготовлення у спосіб, не передбачений законом. Такі порушення караються штрафом  від  200 до 400 НМДГ  або  виправними роботами на строк до двох років,  або обмеженням волі на строк  до трьох   років,  або  позбавленням  волі  на  той  самий  строк.  За внесення до виборчого документа явно неправдивих відомостей, або будь-яка інша його підробка, а так само використання підробленого виборчого документа чи виготовленого у спосіб, не передбачений законом наступає відповідальність у вигляді штрафу  від 300 до 600 НМДГ або обмеженням волі на строк від одного до  чотирьох  років,  або позбавленням волі на той самий строк. 

Нагадаємо, що на сьогодні один НМДГ дорівнює 17 грн.

Категория: Мои статьи |  (13.09.2010)  
Просмотров: 1835
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2024 Юридичний портал Томаківщини