Починаючи з сьогоднішнього дня українці можуть отримати інформацію з реєстру нерухомості як за об’єктом так і за суб’єктом.
Простіше кажучи, якщо раніше Ви могли за адресою дізнатися, хто є власником того чи іншого будинку або квартири, то відтепер, увівши прізвище, ім’я та по батькові будь-якого чиновника, судді, прокурора чи свого сусіда, можна дізнатися, якою нерухомістю він володіє.
Щоб отримати таку інформацію, достатньо зробити кілька простих кроків.
Перш за все, зареєструватися на порталі онлайн-сервісів Міністерства юстиції за адресою https://kap.minjust.gov.ua та увійти до власного кабінету. Потім обрати відповідну послугу, ввести необхідні дані, та, сплативши дану послугу банківською карткою, отримати запрошувані дані.
Вартість такої послуги становить усього 20 грн.
Нині можлива ідентифікація на порталі через використання ЕЦП або, надавши паспортні дані та ідентифікаційний номер. А вже незабаром буде запроваджену систему ідентифікації через BankID. Тобто власники банківських карток зможуть користуватися порталом онлайн-сервісів без необхідності окремої реєстрації.
Слід зазначити, що ми подбали про збереження персональних даних власників майна. Інформації про їхні паспортні дані чи ідентифікаційний код не буде видаватися при пошуку. Так само в довідці не буде інформації щодо номера будинку та квартири.
З іншого боку, завдяки системі авторизації ми повністю забезпечуємо вимогу закону стосовно того, що громадянин за запитом до Мін’юсту може взнати, хто саме цікавився його майном.
Це справжній прорив у боротьбі з корупцією та махінаціями з нерухомістю. З одного боку органи по запобіганню та боротьбі з корупцією, журналісти та прості громадяни зможуть перевірити чи все своє майно задекларував чиновник і чи збігається його стиль життя із доходами. З другого – відкриття доступу до реєстру ліквідує можливості для рейдерських захоплень нерухомого майна чи інших шахрайських дій.
Міністр юстиції України Павло Петренко
Рекомендувати:
|