Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » 2013 » Октябрь » 23 » Особливості оформлення протоколів засідань статутних органів громадського об'єднання
10:48
Особливості оформлення протоколів засідань статутних органів громадського об'єднання

Згідно статті 1 Закону України "Про громадські об'єднання" (далі – Закон), громадське об'єднання - це добровільне об'єднання фізичних осіб та/або юридичних осіб приватного права для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема економічних, соціальних, культурних, екологічних, та інших інтересів.

Громадське об'єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.

Громадська організація - це громадське об'єднання, засновниками та членами (учасниками) якого є фізичні особи.

Громадська спілка - це громадське об'єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи.

Громадське об'єднання може здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи або без такого статусу. Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи є непідприємницьким товариством, основною метою якого не є одержання прибутку.

Статтею 9 Закону передбачено, що утворення громадського об'єднання здійснюється на установчих зборах його засновників та оформлюється протоколом.

При підготовці протоколу слід звернути увагу на його обов'язкові реквізити, а саме:

- дату та місце проведення установчих зборів;

- осіб, які брали участь в установчих зборах;

- рішення про утворення громадського об'єднання із зазначенням мети (цілей) його діяльності;

- рішення про визначення найменування та за наявності - скороченого найменування громадського об'єднання;

- рішення про затвердження статуту громадського об'єднання;

- рішення про утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання відповідно до затвердженого статуту;

- рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання у правовідносинах з державою та іншими особами і вчиняти дії від імені громадського об'єднання без додаткового уповноваження (далі - особа, уповноважена представляти громадське об'єднання), - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, якщо утворення (обрання) органів управління не передбачено рішенням про утворення такого об'єднання;

- рішення про визначення особи (осіб), яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, - для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

У протоколі установчих зборів можуть зазначатися відомості і про інші прийняті на цих зборах рішення стосовно утворення або діяльності громадського об'єднання.

Варто звернути увагу, що невід'ємною частиною протоколу установчих зборів громадського об'єднання є реєстр осіб, які брали участь в установчих зборах.

Юридична особа приватного права бере участь в утворенні громадської спілки через свого керівника або іншого уповноваженого представника, який діє на підставі довіреності на вчинення дій щодо утворення громадської спілки.

Важливо зазначити, що у разі утворення громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність без статусу юридичної особи, рішення щодо затвердження статуту та щодо утворення (обрання) керівника, органів управління громадського об'єднання приймаються за бажанням засновників громадського об'єднання. Тобто громадські об'єднання без статусу юридичної особи можуть здійснювати свою діяльність без затвердження статуту та утворення (обрання) керівника, органів управління.

Слід наголосити, що особа може бути обрана керівником, обрана до складу керівного органу громадського об'єднання, визначена особою, яка має право представляти громадське об'єднання для здійснення реєстраційних дій, або визначена особою, уповноваженою представляти громадське об'єднання, за наявності її особистої згоди. При цьому слід враховувати, що письмова згода цієї особи є обов'язковою у разі відсутності такої особи на установчих зборах засновників, у разі присутності такої особи її згода підтверджується особистим підписом у реєстрі осіб, які брали участь в установчих зборах.

Протокол установчих зборів обов'язково підписується головуючим та секретарем зборів.

-Реєстраційна служба Томаківського районного управління юстиції-


Рекомендувати:
Просмотров: 1011 
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Календар
«  Октябрь 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2024 Юридичний портал Томаківщини