Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » 2015 » Март » 30 » Мін’юст запроваджує електронні онлайн-сервіси у сфері державної реєстрації
14:29
Мін’юст запроваджує електронні онлайн-сервіси у сфері державної реєстрації

Міністерство юстиції запроваджує нові стандарти надання реєстраційних послуг. З квітня отримати усі необхідні дані у вигляді витягів, довідок чи виписок можна буде в електронній формі, не виходячи з дому. Про це, презентуючи електронні сервіси у сфері державної реєстрації в Кабінеті Міністрів, повідомив Міністр юстиції Павло Петренко.

«Після запровадження нових електронних сервісів, громадянам не потрібно буде витрачати час у чергах, знаходити посередників серед державних службовців, щоб отримати ту чи іншу довідку. Всі ці сервіси можна буде отримати через Інтернет у себе вдома чи на роботі, зайшовши на сайт Міністерства юстиції і оплативши цю послугу своєю платіжною карткою», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, згідно з прийнятими законодавчими актами усі сформовані електронною системою документи мають такий самий офіційний статус, як і їх паперові аналоги з підписом і печаткою реєстратора.

Кожному електронному документу буде присвоєно унікальний номер. За ним в електронній системі можна буде віднайти оригінал документу, якщо цього буде вимагати банк чи якась інша установа. Строк дії сформованого документа і його унікального номера буде визначений Мін’юстом. Нині триває дискусія з цього приводу – пропонуються варіанти від 3 місяців до півроку.

Міністр юстиції також зауважив, що замовлення щодо формування необхідного документу з реєстру підприємств можна буде робити по максимально розширеному переліку для пошуку: назві компанії, інформації про засновників, інформації про директорів, по відповідному коду.

«Ми розраховуємо на те, що більшість із 1,3 млн довідок, які стосувалися реєстрації і ведення бізнесу, наші громадяни будуть отримувати не в реєстраційних службах, а через електронні сервіси», - зазначив Павло Петренко.

Таким чином, вдасться ліквідувати черги, знищити побутову корупцію і прибрати всі перепони і негатив, які створюються державою для підприємців.

«Другий блок питання, який ми врегулювали, стосується реєстрації прав на нерухомість. Процедура тут схожа з попередньою. Громадянину треба перший раз прийти і подати пакет документів щодо реєстрації нерухомості. А потім через 5 чи 14 днів прийти й забрати ці документи», - наголосив Міністр юстиції.

Ще однією ініціативою стане надання нотаріусам права проводити реєстрацію договорів оренди земельних ділянок сільгосппризначення, починаючи з квітня місяця. Завдяки цьому нововведенню вдасться зняти черги в усіх аграрних регіонах, що особливо актуально під час посівної кампанії і переоформлення величезної кількості договорів.

«Якщо ця процедура спрацює позитивно, то наступним кроком, згідно з нашою концепцією реформування надання публічних сервісів, буде передача нотаріусам можливості реєструвати всі об’єкти нерухомості як повноцінним державним реєстраторам», - наголосив очільник Мін’юсту.

Він також повідомив, що Уряд прийняв розпорядження, яким зобов’язав усі органи державної виконавчої влади використовувати інформацію з реєстрів і повторно не вимагати від громадян цю інформацію.

Зазначені реформи мають відобразитися на позиції України в рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business.

«Ми маємо величезні перспективи отримати новий рейтинг для України по 4 позиціям, які веде міністерство юстиції. У напрямку реєстрації бізнесу з 76 місяця ми маємо шанси піднятися до 12. У реєстрації власності – з 59 до 35 місця. У вирішенні питань із неплатоспроможності – перескочити із 142 на 108 місце. А у напрямку забезпечення виконання контрактів піднятися з 43 на 27 місце», - зазначив Міністр юстиції.

Загалом, покращивши лише ці 4 показники,Україна має шанс піднятися в загальному рейтингу Doing Business з 96 на 79 місце. А це чудовий показник для інвесторів.

«Досвід інших країн говорить, що кожне підвищення рейтингу країни на один пункт оцінюється приблизно в 600 млн дол. додаткових інвестицій. На важко порахувати, скільки ми отримаємо додатково, якщо піднімемося в рейтингу Doing Business на 16-17 пунктів», - резюмував Павло Петренко.

За матеріалами з офіційного веб-сайту Мінюсту


Рекомендувати:
Просмотров: 424 
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Календар
«  Март 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2024 Юридичний портал Томаківщини