Юридичний портал Томаківщини
Меню сайта

Адвокат

Адміністративні послуги: спрощений доступ через пошту

Інформація про стан розгляду поданої органу державної реєстрації прав, нотаріусу заяви (запиту)

Пошук відомостей в ЄДР

Статистика

Нравится
Главная » 2010 » Август » 18 » Листівка-пам`ятка РУЮ до Дня Незалежності України!
22:05
Листівка-пам`ятка РУЮ до Дня Незалежності України!

24 серпня - День незалежності України

 Знаменно, що День незалежності ми зустрічаємо в серпні, коли блакить неба і жовтогарячі лани зливаються в єдине тло – велетенське знамено, що символізує волю і працю, найважливіший штандарт державності. Цьогорічне свято 19-е, а отже, з юнацького віку Українська держава стрімко ступає в юність час діянь і змін, сміливих реформаторських планів. Їм випаде щаслива доля, коли кожен з нас відчує себе часточкою оновленої європейської країни, її великого народу, коли ми всі будемо мислити, працювати і жити в Україні, з Україною, невіддільно від України. Сьогодні хотілося б звернутися до тих історичних подій, і, найголовніше, пригадати, що ж собою являє Акт проголошення незалежності України.

Акт проголошення незалежності України – політико-правовий документ, яким офіційно проголошено державну незалежність України, оголошений постановою Верховної Ради України 24 серпня 1991року, приймаючи Акт проголошення незалежності України на здійснення Декларації про державний суверенітет України, вищий орган законодавчої влади Республіки виходив з тисячолітньої традиції державотворення в Україні, керуючись правом на самовизначення, передбаченим Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами. Акт проголошення незалежності України урочисто проголосив незалежність України та створення самостійної української держави України. Територія України оголошувалась неподільною і недоторканою. Чинними на території України визнавались виключно Конституція і закони України, а також постанови Уряду та інші акти законодавства республіки. З 24 серпня 1991 року Україна набула статусу незалежної демократичної держави. Із вищевикладеного можна зрозуміти, що на основі вільного волевиявлення, за найвищими нормами демократії наша держава засвідчила перед усім світом, що незважаючи на багатолітнє жорстоке викорінення генетичного коду народу, державницька ідея залишилася в менталітеті українства незнищенною. Вона завжди горіла невгасимим полум’ям у душах її кращих синів та дочок, жевріла у кожнім чеснім і чистім серці. І лише всенародний референдум розставив усі крапки над «і», став відправною подією новітньої історії Української держави. Минулі роки незалежного розвитку довели принципову правильність обраного нею шляху. Україна відбулася як держава. Маючи властиву сучасним цивілізованим країнам інституційну систему державної влади, власне законодавство, вона зайняла чільне місце у світовому та європейському співтовариствах.

Водночас минулі роки показують, що сама по собі державна незалежність не є панацеєю від усіх негараздів. Але кожна подібна дата є новою точкою відліку на шляху до розбудови України. Та очевидно, що інше – Україна невідворотно стала на шлях свого розвитку як демократична, соціальна і правова держава, в якій формується громадянське суспільство, розгортаються небачені досі процеси реформування суспільно-економічного і державного життя. Нам  не просто на цьому шляху, але будьмо вірними своєму вибору, адже Вітчизна, як матір, у кожного одна.

День незалежності України16 липня в 1991 році, уперше було відзначено День Незалежності України. В 1990 році 6 липня - Верховна Рада Української РСР прийняла ухвалу Декларації про державний суверенітет України. Також, в той же день 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила ще один документ – постанову «Про День проголошення незалежності України». У цьому документі зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року. Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ПОСТАНОВЛЯЄ: Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Через деякий час в тому ж 1991 році 18 червня, були внесені відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, після чого, в переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня - День Незалежності України».

Так як 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила цей Акт про проголошення незалежності України, виникла потреба змінити дату святкування цього Дня. З цього приводу 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День Незалежності України». У ній зазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року. На Всеукраїнському референдумі ще в 1991 році, 1 грудня було підтверджено святкування Дня Незалежності України.

Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ:

Будинок Верховної Ради України1. Вважати день 24 серпня Днем Незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

Згідно з цим, 5 червня 1992 року Верховна Рада України винесла постанову: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня - День Незалежності України» замінити словами «24 серпня - День Незалежності України». З цього приводу День Незалежності України щороку відзначається 24 серпня.

24 серпня 1991 р. Верховна Рада України прийняла історичний документ виняткового значення для долі українського народу - Акт проголошення незалежності України. У цьому документі говорилося: «Виходячи Із смертельної небезпеки, яка нависла було над Україною у зв'язку з державним переворотом в СРСР 19 серпня 1991 року, продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення, передбаченого Статутом ООН та іншими міжнародно-правовими документами, здійснюючи Декларацію про державний суверенітет України, Верховна Рада урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної української держави - України. Територія України є неподільною і недоторканною. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України.

Цей акт набирає чинності з моменту його схвалення».

За цей Акт проголосувала абсолютна більшість депутатів Верховної Ради. УРСР перестала існувати. На карті, світу постала нова самостійна держава - Україна, яку потім визнали всі країни світу.

 Акт проголошення незалежності України

 Акт проголошення незалежності України, вміщений у бюлетень для голосування на всеукраїнському референдумі, жовтень 1991 р.

Акт проголошення незалежності України - документ, прийнятий позачерговою сесією Верховної Ради УРСР 24 серпня 1991 року, яким проголошено незалежність України та створення самостійної держави - України. Після цього Українська Радянська Соціалістична Республіка, перестала існувати юридично.

Верховна Рада України

 Постанова Верховної Ради Української РСР про проголошення незалежності України

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки ПОСТАНОВЛЯЄ:

Проголосити 24 серпня 1991 року Україну незалежною демократичною державою. З моменту проголошення незалежності чинними на території України є тільки її Конституція, закони, постанови уряду та інші акти Законодавства республіки.

1 грудня 1991 року провести республіканський референдум й підтвердження акту проголошення незалежності.

 

Голова Верховної Ради. Української РСР

Л. Кравчук

22 серпня 1991 року, м. Київ.

 

Постанова Верховної Ради України про військові формування в Україні

 

Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ;

1. Підпорядкувати всі військові формування, дислоковані на території республіки, Верховній Раді України.

2. Утворити Міністерство оборони України.

3. Урядові України приступити до створення Збройних Сил України, республіканської гвардії та підрозділу охорони Верховної Ради, Кабінету міністрів і Національного банку України.

 

Голова Верховної Ради Україна Л. Кравчук

місто Київ, 24 серпня 1991 року


Рекомендувати:
Просмотров: 1999 
Історія Томаківського району

Конвенція ООН про права дитини

Загальна декларація прав людини

Електронні сервіси Мін`юсту

Пошук по сайту

Календар
«  Август 2010  »
ПнВтСрЧтПтСбВс
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Інші веб-сайти
  • Викривач корупції
  • Стоп корупція
  • Доступ до правди
  • Контакт-центр Дніпропетровської ОДА
  • ЗОВ Закон Один для Всіх
  • Міністерство юстиції України


  •  
    Copyright MyCorp© 2010 - 2023 Юридичний портал Томаківщини