Роз’яснено порядок прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, будівель і споруд, які побудованих без відповідного дозволу.
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України в листі від 04 червня 2015 року № 7/17-6340 роз’яснило порядок прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, будівель і споруд.
Такі будівлі приймаються в експлуатацію відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію та проведення технічного обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, громадських будівель і будівель і споруд сільськогосподарського призначення І та ІІ категорій складності, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт.
Роз’яснено, що технічне обстеження індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. метрів включно проводиться виконавцем (експертом (інженером) з технічної інвентаризації) під час їх технічної інвентаризації тільки за результатами попереднього (візуального) етапу обстеження з проставленням в технічному паспорті відмітки за затвердженою Порядком формою. При цьому звіт про технічне обстеження не складається і не включається до складу документів, що подаються разом з відповідною заявою про прийняття в експлуатацію об’єкта.
Крім цього, передбачена можливість використання звітів про технічне обстеження, складених в період з 29 квітня 2013 року до 26 травня 2015 року, а також технічних паспортів, складених до 26 травня 2015 року, щодо індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків загальною площею до 300 кв. метрів включно, а також господарських (присадибних) будівель і споруд загальною площею до 100 кв. метрів включно.
Інформація органу містобудування та архітектури про відповідність місця розташування об’єкта вимогам державних будівельних норм в контексті Порядку не передбачає відповідність вимогам всіх державних будівельних норм, а в першу чергу стосується вимог ДБН 360-92 «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»в частині місця розміщення житлового будинку в межах ділянки землекористування відносно прилеглих земельних ділянок, будівель і споруд.
Вказану інформацію надають уповноважені органи містобудування та архітектури, як спеціально уповноважені органи, які займаються питаннями планування територій та до повноважень яких належать зазначені питання. При цьому за зазначеною інформацією може звернутися як власник об’єкта, так і виконавець робіт.
Інформація має довільну форму, не передбачає оплату і не є документом дозвільного характеру, тому її відсутність з об’єктивних причин, зокрема, при відсутності органу містобудування та архітектури на місцевому рівні, не може бути підставою для відмови у прийнятті об’єкта в експлуатацію.
Декларації про готовність об’єкта до експлуатації складається за формою, наведеною в додатку 3 до Порядку. Орфографічна або технічна помилки, допущені при заповненні декларації або інформація, викладена з неточностями, які не впливають на зміст і правовий статус об’єкта, не можуть вважатися підставою для відмови органом державного архітектурно-будівельного контролю у прийнятті об’єкта в експлуатацію.
Порядком передбачено підставу, коли об’єкт не може бути прийнятий в експлуатацію, в тому числі при наявності відхилень від вимог державних будівельних норм, визначених як неприпустимі (заборонені). Зазначена вимога стосується в першу чергу заборон, встановлені державними будівельними нормами, які безпосередньо впливають на безпеку експлуатації об’єктів.
Нагадаємо, самовільні споруди приймаються в експлуатацію без штрафів до кінця року 2015 року.
Г.Г.Вакуленко начальник Томаківського районного управління юстиції
Рекомендувати:
|