«Систематичне зібрання чинного законодавства України» - офіційне видання Міністерства юстиції України, в якому публікуються нормативно-правові акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, Національного Банку України, а також нормативно-правові акти міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, зареєстровані в Міністерстві юстиції України та міжнародні договори. Видання виходять щомісячно у спеціальних теках з роз’ємними замками. Для кожного видання нормативно-правові акти підбираються за галузевими ознаками. Окрім цього, «Систематичне зібрання чинного законодавства України» забезпечується постійною підтримкою текстів актів у контрольному стані, тобто з кожним черговим томом виходить комплект змін до актів, опублікованих у попередніх томах, та нові акти поточного законодавства, що відноситься до відповідних галузей законодавства. Звертаємо Вашу увагу на нові підходи, проектні і технологічні рішення в забезпеченні випуску видання. З січня 2010 року замість змін до розділів випускаються нові за формою видання:
- Розділ 1 «Основи конституційного ладу» - передплатний індекс: 09847;
- Розділ 2 «Законодавство про органи та установи юстиції» - передплатний індекс: 90997;
- Розділ 3 «Законодавство про організацію і діяльність судів. Третейські суди. Прокуратура, Адвокатура» - передплатний індекс: 90998;
Розділ 4 «Цивільне, сімейне та цивільне процесуальне законодавство» - передплатний індекс: 91785;
Розділ 5 «Господарське та господарське процесуальне законодавство» - передплатний індекс: 95467;
Розділ 6 «Житлове законодавство. Житлово-комунальне господарство» - передплатний індекс: 37264;
Розділ 7 «Праця. Зайнятість населення. Державна служба» - передплатний індекс: 37885;
Розділ 8 «Охорона праці» Комп’ютерна база даних – передплатний індекс: 01379.
Враховуючи значний обсяг видання, труднощі підтримання у контрольному стані нормативно-правових актів та використовуючи новітні інформаційні технології, з січня 2010 року припинено підтримання у контрольному стані розділів 1-7 «Систематичного зібрання чинного законодавства», що видані у 2003-2009 роках на паперових носіях. Відповідно конверти зі Змінами до цих розділів передплатникам надсилатися не будуть.
У січні 2010 року тексти нормативно-правових актів, що опубліковані в усіх розділах «Систематичного зібрання чинного законодавства України» за 2003-2009 роки, видані в електронному вигляді (на компакт-диску).
Перший номер зібрання вийшов у січні 2010 року у двох томах (у теках з роз’ємними замками).
У першому номері видання подано:
- Зміст раніше укладених 1-7 Розділів;
- Зміст поточного – 8 Розділу;
- один електронний додаток компакт-диск з текстами нормативно-правових актів, які увійшли до Розділу 1-7 та Розділу 8.
Користувачі, які не змогли передплатити «Систематичне зібрання чинного законодавства України» у січні 2010 року, зможуть це зробити у квітні-травні 2010 року.
У подальшому, після отримання двох томів, передплатники будуть отримувати конверти зі Змінами Розділів 1-7 та до Розділу 8, а також один компакт-диск з текстами нормативно-правових актів, до яких внесені зміни та доповнення.
Також, за бажанням, користувачі можуть передплатити будь-який Розділ «Систематичного зібрання чинного законодавства України». При цьому передплатник отримає Зміст Розділу (із зазначенням глав, параграфів, пунктів, переліків правових актів з їх реквізитами) та компакт-диск з текстами актів (у контрольному стані).
Зміст Розділу та компакт-диск буде вміщено у теці.
«Систематичне зібрання чинного законодавства».
Передплатні індекси:
01379 – поточна публікація.
Періодичність виходу – 12 шт. на рік.
З метою забезпечення сільських та селищних рад нормативно-правовими актами Міністерство юстиції підготувало та видало збірник нормативно-правових актів «Практичне законодавство для сільської ради» (у двох томах). У 2010 році «Практичне законодавство для сільської ради» готується до видання в електронному вигляді на компакт-диску. Кількість нормативно-правових актів у ньому буде значно збільшено.
У виданні «Кодекси України» - до виходу у світ ІІ півріччя 2010 року заплановані такі кодекси: Господарський, Земельний, Цивільний (1-4), Цивільний (5-6), Про адміністративні правопорушення, Новий. У разі неприйняття нового кодексу, замість заявленого буде опублікований кодекс, який матиме найбільшу кількість змін і доповнень. Забезпечуватиметься підтримку усіх кодексів у контрольному стані.
Одночасно у 2010 році випускатиметься у світ і електронна форма цього ж видання, яка включає повні тексти чинних кодексів. Надаються програмні інструменти для пошуку окремих статей актів. Видання розміщується на компакт-диску, має місячну періодичність. Оновлення – щомісячно.
Передплатні індекси:
74252 – в теках;
95972 – електронний варіант.
Періодичність виходу – 12 шт. на рік.
В інформаційному бюлетені «Офіційний вісник України. Зі змінами» - друкуються тексти поточних актів законодавства, а також надаються зміни і доповнення для постійної підтримки в контрольному стані раніше опублікованих актів – щотижневе видання, у якому публікуються всі поточні нормативно-правові акти, включені до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів за тиждень. Зазначене видання також видається в теках з роз’ємними замками. Кожний номер містить комплект змін до актів, опублікованих у попередніх номерах. Двічі на рік видаються хронологічні покажчики до актів, опублікованих в «Офіційному віснику України», а також алфавітно-предметний покажчик.
Відповідно до Указу Президента України від 10 червня 1997 року №503 «Про порядок офіційного оприлюднення нормативно-правових актів та набрання ними чинності», «Офіційний вісник України» включено до переліку офіційних друкованих видань, у яких підлягають оприлюдненню державною мовою закони України, інші акти Верховної Ради України, акти Президента України та Кабінету Міністрів України.
Також інформуємо Вас, що журнал буде забезпечувати подальшу постійну підтримку в контрольному стані текстів нормативно-правових актів, які опубліковані з початку 2003 року.
Передплатний індекс:
01546 – в теках;
48345 – електронний варіант.
Періодичність виходу – 52 шт. на рік.
Крім того, Міністерство юстиції України видає «Бюлетень Міністерства юстиції України» - щомісячне науково-фахове видання, яке висвітлює діяльність Міністерства юстиції України, його територіальних органів та установ юстиції, надає роз'яснення чинного законодавства та коментарі з практики його застосування, містить наукові статті за результатами досліджень у правовій галузі, оприлюднює нормативно-правові акти, які стосуються прав, свобод і законних інтересів громадян, розглядає проблемні питання, пропозиції до законодавства.
Передплатний індекс 22670
Періодичність виходу – 12 шт. на рік.
Також Міністерством юстиції України спільно з Міністерством освіти і науки у період з 2003 року по 2007 рік підготовлено і випущено у світ двотомні нормативні збірники:
- «Вища освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання» - передплатний індекс: 37613;
- «Середня освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання» - передплатний індекс: 37614;
- «Професійно-технічна освіта в Україні. Нормативно – правове регулювання» - передплатний індекс: 37615;
- «Позашкільна освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання» - передплатний індекс: 37616;
- «Дошкільна освіта в Україні. Нормативно-правове регулювання» - передплатний індекс 37834.
Обсяг видання склав десять томів.
Зазначені електронні видання містять повну і систематизовану базу даних актів законодавства з питань вищої, середньої, професійно-технічної, та дошкільної освіти і будуть надходити до замовників на компакт-дисках СD-ROM. Вони є автономними, не потребують засобів зв'язку, Інтернету. Максимально прості у користуванні, мають потужний довідково-пошуковий апарат та допоміжний сервіс. Передбачено щомісячно оновлення інформації на дисках. Вони доповнюються новими актами, вносяться зміни до раніше прийнятих актів. Поставка користувачам здійснюватиметься поштою за періодичною передплатою.
З метою забезпечення в Україні єдиних принципів ідентифікації та державного обліку нормативно-правових актів, створення фонду цих актів та підтримання їх у контрольному стані Міністерство юстиції України на виконання Указу Президента України від 27 червня 1996 року №468/96 створило Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів як автоматизовану систему збирання, накопичення та опрацювання актів законодавства.
Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів (далі - Реєстр) – це автоматизована система збирання, накопичення та опрацювання актів законодавства, яка складається з еталонного, страхового, робочого та інформаційного фондів.
Користувачами Реєстру можуть бути будь-які юридичні та фізичні особи, у яких виникла потреба в отриманні інформації з інформаційного фонду Реєстру і які звернулися до одного з Адміністраторів Реєстру з відповідним запитом за встановленою формою.
Інформація з Реєстру може надаватися:
1. на паперових носіях (відтворюється Адміністратором Реєстру, із застосуванням спеціальних засобів перевірки ознак збереження цілісності еталонного тексту, та засвідчується печаткою встановленого зразка);
2. у вигляді комп’ютерного файла (виготовляється Адміністратором Реєстру) із застосуванням спеціального програмного забезпечення, яке гарантує його цілісність при перегляді цього тексту на екрані комп’ютера);
3. шляхом безпосереднього доступу до інформаційного фонду Реєстру (здійснюється через мережу Інтернет; при цьому користувачеві доступні для перегляду всі наявні в цьому фонді копії еталонних текстів, серед яких він самостійно здійснює пошук та відбір необхідних йому текстів нормативно-правових актів).
Інформацію з Реєстру може надавати:
Адміністратор обліку користувачів – Державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України (м. Київ, вул.. Мельникова, 81, літ.А, тел. (044)206-71-49).
E-mail: dvd@informjust.ua
www. informjust.ua
Технічний адміністратор - Інформаційно-аналітичний центр «ЛІГА» (м. Київ, вул.. Т.Шамрила, 23, тел. 538-01-01).
E-mail: admin@liga.net
www. liga.net
Для одержання інформації з інформаційного фонду Реєстру користувач повинен вибрати для себе форму отримання інформації та звернутися до одного з Адміністраторів Реєстру з відповідним запитом.
Розмір
плати за інформацію, одержану з інформаційного фонду Реєстру, установлюється за
одиницю виміру текстової інформації (один кілобайт) і залежить від способу
одержання інформації (на паперових носіях, у вигляді окремого комп’ютерного
файлу чи шляхом безпосереднього доступу до інформаційного фонду Реєстру).